-->

Dla biur podróży

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za organizację zwiedzania lub wizyt w miejscach o szczególnych walorach turystycznych to system GuideTour jest propozycją dla Ciebie!

 • Muzea

  Największą zaletą stosowania systemów jednokierunkowego przesyłania dźwięku drogą radiową w obiektach muzealnych jest wyciszenie ekspozycji. Nawet duże grupy zwiedzające obiekt z przewodnikiem nie powodują wzrostu natężenia hałasu. Przewodnik może spokojnym głosem przekazywać informacje, a zwiedzający chętniej słuchają przekazywanych wiadomości ponieważ wyraźnie go słyszą. Często z uwagi na problemy z usłyszeniem opowiadającego turyści tracą koncentrację i nie są zainteresowani dalszym oprowadzaniem. W przypadku GuideTour absorpcja wiadomości jest znacznie wyższa dzięki dobrej jakości przesyłanego dźwięku. Dzięki obniżeniu poziomu hałasu jedną ekspozycję może zwiedzać więcej niż jedna grupa. Technologia kodowania oraz wielokanałowość urządzeń pozwala na używanie kilku zestawów w bliskiej odległości nie powodując żadnych zakłóceń. Wystarczy, aby ustawione były na różnych kanałach.

 • W ostatnich latach pomysł na stosowanie systemów słuchawkowych coraz bardziej się upowszechnia. Także w Polsce coraz częściej kierownictwo obiektów decyduje się na wprowadzenie podobnego rozwiązania. A co sprawia, że to właśnie cyfrowe systemy GuideTour są najlepszym wyborem?

  • Po pierwsze cyfrowa transmisja pozwala uniknąć wszelkich interferencji z obecnymi w muzeach urządzeniami multimedialnymi, co nie jest oczywiste w przypadku mobilnych urządzeń o niewielkiej mocy starszego typu.

  • Po drugie wysoki zasięg działania, także w zamkniętych budynkach czy piwnicach, zawsze daje pewność efektywnego prowadzenia grupy.

  • Po trzecie dzięki wbudowanym bateriom litowo-jonowym, cyfrowy systemu GuideTour AT jest tani w użytkowaniu i daje pewność, że po każdej turze zwiedzania akumulatory są na swoim miejscu!!

 • Usługa wypożyczenia jest płatna i najczęściej powiązana z biletem wstępu. Dodatkowy koszt wynajmu systemu dla zwiedzających grupowych zazwyczaj nie jest wygórowany, a korzyści płynące ze jego stosowania zostają przez nich docenione. GuideTour to inwestycja, która będzie się sama spłacać. Od natężenia ruchu turystycznego w danym obiekcie zależy jak szybko koszt zakupu systemu się zwróci.

 • Sanktuaria, miejsca kultu religijnego

  Zalety o których wspominamy powyżej, a więc wyciszenie ekspozycji i możliwość przebywania kliku grup w tym samym miejscu jest równie ważne w kościołach czy katedrach. Wiele z obiektów sakralnych niesie ze sobą wspaniałe wartości architektoniczno-kulturalne. Niezależnie od charakteru wyjazdów zorganizowanych kościoły i katedry są częstym punktem programu zwiedzania. Wiele z nich ma piękne historie, które opowiadają swym bogatym wnętrzem, eklektyzmem elementów dekoracyjnych oraz bogactwem zdobień i dodatków. Z drugiej strony są to czynne miejsca kultu religijnego, wymagające odpowiedniej powagi, niejednokrotnie uświęcone wydarzeniami o wielkim znaczeniu. Budowla, która dla jednych jest ciekawym punktem wyjazdu, dla innych jest miejscem codziennej modlitwy. Dzięki GuideTour możliwe jest pogodzenie obu ról, które mogą spełniać obiekty sakralne o wyjątkowych walorach poznawczych. Wprowadzenie obowiązku stosowania słuchawek turystycznych wprowadza do kościołów należny im spokój i szacunek, zachowując sferę sacrum w możliwie nienaruszonym stanie. Opłaty pobierane od korzystających z systemu mogą być przeznaczane na utrzymanie obiektu lub na prace renowacyjne.

 • Pełna elastyczność

  Zdajemy sobie sprawę, że sami Państwo wiecie co jest dla Was najlepsze. Znając częstotliwość odwiedzin obiektu, łatwo mogą Państwo określić optymalną kompozycję systemu. Dlatego też zamawiając zestaw GuideTour możecie wybrać te elementy, które uznacie za przydatne i zamówić je w dowolnej ilości. Każdy z nich jest osobno wyceniany i w pełni kompatybilny z pozostałymi. Nasi klienci mogą również zdecydować czy wybierają formę zakupu sprzętu czy też długoterminowego najmu, unikając jednorazowego wydatku.

Sprawdź ofertę GuideTour