Produkty

Nadajnik XT-T1
350 zł netto

Jednym z dwóch najważniejszych elementów cyfrowego systemu GuideTour XT jest nadajnik XT-T1, który przesyła dźwięk drogą radiową do odbiorników XT-R1. Pracuje w paśmie częstotliwości VKF. System służy do jednokierunkowej komunikacji i najczęściej bywa używany do oprowadzania grup lub do tłumaczeń. Za pomocą podłączonego mikrofonu z wejściem mini jack, osoba oprowadzająca może przekazywać informacje nieograniczonej ilości odbiorców posiadających odbiorniki XT-R1.

GuideTour XT jest nowoczesnym systemem cyfrowym najwyższej jakości. Co to właściwie oznacza? W przypadku tourguide’ów wysoka jakość przekłada się na trzy podstawowe właściwości urządzeń:

  • wysoki zasięg działania, wynoszący realnie ponad 100 metrów,
  • stabilny przekaz sygnału dźwiękowego, a więc transmisję bez jakichkolwiek zakłóceń,
  • krystalicznie czysty dźwięk jaki słyszy odbiorca.

Obsługa nadajnika jest bardzo prosta. Uruchamia się go przesuwanym przełącznikiem, a zmiana kanału nadawania oraz poziom głośności ustawia się trzema klawiszami funkcyjnymi. Nadajnik posiada 4 poziomy głośności oraz 19 kanałów nadawania.

Urządzenie posiada cztery poziomy czułości mikrofonu. Głośność przekazu rośnie wraz z ustawieniem wyższego poziomu czułości: od 1 do 4. Dodatkowy istnieje możliwość ustawienia poziomu ”0” co powoduje wyciszenie mikrofonu. To ustawienie jest szczególnie przydatne podczas przemarszów lub krótkich przerw.

Nadajnik jest zasilany trzema bateriami AAA (LR3), czyli tzw. „cienkimi paluszkami”. Wysokiej jakości baterie alkaiczne wystarczają na około 15 godzin funkcjonowania urządzenia.

Nadajnik został ciekawie zaprojektowany. Zawieszany jest na smyczy, nie stanowiąc dużego obciążenia, ponieważ waży tylko 65 gram (z zainstalowanym bateriami 90 g). XT-T1 jest również niewielki, ma tylko 85 x 70 x 20 mm.