Produkty

Odbiornik XT-R1
250 zł netto

Drugim elementem systemu jest cyfrowy odbiornik XT-R1. Oczywiście jest urządzeniem, które również pracuje w częstotliwości VKF. Ustawiony na odpowiednim kanale, odbiera fale radiowe, a co za tym idzie dźwięk, nadawany ze skonfigurowanego z nim nadajnika XT-T1. Skuteczny zasięg odbioru sygnału wynosi ponad 100 metrów. Obsługa odbiornika została maksymalnie uproszczona. Po ustawieniu preferowanego kanału, należy tylko dostosować głośność, wybierając poziomy od 1 do 9. Podobnie jak w przypadku nadajnika, odbiornik może działać na jednym z 19 kanałów.

GuideTour XT jest nowoczesnym systemem cyfrowym najwyższej jakości. Co to właściwie oznacza? W przypadku tourguide’ów wysoka jakość przekłada się na trzy podstawowe właściwości urządzeń:

  • wysoki zasięg działania, wynoszący realnie ponad 100 metrów,
  • stabilny przekaz sygnału dźwiękowego, a więc transmisję bez jakichkolwiek zakłóceń,
  • krystalicznie czysty dźwięk jaki słyszy odbiorca.

Odbiornik zasilany jest trzema bateriami AAA (LR3), czyli tzw. „cienkimi paluszkami”. Dzięki niedawnym usprawnieniom i modyfikacji oprogramowania, najnowsze serie urządzeń charakteryzuje bardzo skromne zapotrzebowanie na energię. Aktualnie zestaw dobrych baterii alkalicznych wystarczy na ponad 40 godzin funkcjonowania urządzenia, co znacznie podnosi funkcjonalność systemu.

Dodatkowo, aby zwiększyć żywotność baterii, odbiornik XT-R1 posiada tryb oszczędzania energii. Zostaje on uruchomiony po około 10 minutach od momentu, kiedy po raz ostatni otrzymał sygnał od nadajnika.

Odbiornik ma podobny design i również jest zawieszany na smyczy. Ma niewielką wagę i kompaktowe wymiary: odpowiednio 65 gram i 85 x 70 x 20 mm.